piątek, 18 sierpnia 2017

Policyjne sprawowanie władzy absolutnej.

Groteskowa sytuacja ośmieszająca zarówno funkcjonariuszy Policji, jak też równolatków - gdzie jedni grają wprowadzających porządek a drudzy starają się udowodnić racje społeczne. - Nadużycie władzy w stosunku do obywateli w państwie policyjnym? - Wygląda na to, że funkcjonariusze Policji chcieli zabłysnąć ale nie mieli podstaw do bezpośredniej interwencji a uzyskane kwalifikacje policyjne w ich mniemaniu nakierowane są na prewencyjne podporządkowywanie sobie w okolicy wszystkich i każdego. Nie ładnie, nie ładnie - co na to komendant?  


Problemem jednak nie jest to, że policjanci naudżywają swoich kompetencji powszechnie, co jest w poprzednim poście jasno widoczne - ale to, że nie potrafią w sytuacjach kryzysowych podejmować zgodnych z prawem interwencji nie naruszając przy tym praw człowieka i obywatela zapisanych w Konstytucji RP. 


A co będzie, jeżeli obcokrajowcy nie tylko mówiący innymi językami oraz przestrzegający zupełnie innych zasad społecznych - nie będą w stanie porozumieć się z "interweniującymi" funkcjonariuszami Policji? - Policjant strzeli - bo nie udało mi się dostatecznie opanować chwytów obezwładniających nieuzbrojonego przeciwnika? Zaszeli człowieka - tylko dlatego, że nie potrafi opanować emocji a "ambicje" biorą przewagę nad prawami obywateli to życia bez szantażu i zastraszania i podważania swobód i praw obywatelskich?Brak kamer na umundurowaniu funkcjonariuszy Policji w 2017 roku - to element poczucia bezkarności w sytuacjiach, gdy obywatel nie ma jak dowodzić nadużycia prawa. Stąd prawo do nadrywania funkcjonariuszy publicznych musi być prawem powszechnym.


Wiadomo nie od dzisiaj o brakach kadrowych w Policji - jednak komentant powinien dokonać poważnej weryfikacji i usunąć tak interweniujących funkcjonariuszy i niech idą pracować ciężko w agencjach ochroniarskich itp. a nie w Policji, gdzie po pierwsze funkcjonariusz ślubuje służyć ku bezpieczeństwu ogólnemu ale przede wszystkim bezpieczeństwu jednostki. Jest to kolejny przykład, że w Policji w Polsce nadal nie ma dowództwa mającego kompetencje oraz honor - aby pracować zgodnie z przepisami i kontrolować wyszkolenie zwłaszcza pion prewencyjny. 


Brak komentarzy: